ادلـّه هایی از مکاتب دینی

                                                    بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و ره پویان حقیقت
عید سعید باستانی را خدمت تمامی شما تبریک عرض می کنم .
مطلب را با ادلـّه هایی از مکاتب دینی شروع می کنم :
1 - یکی از قدیمی ترین کتاب هایی که در حال حاضر موجود است  مربوط به برهمنان هندی است .
نام این کتاب ( مهادیو) می باشد که مربوط به احوالات جنیان است . مهادیو پدر تمامی جنیان می باشد (مانند آدم ع که پدر انسان ها است ) .
در آن کتاب آمده :
مهادیو از دست فرزندانش که بســــــــیار گناه می کردند و به هیچ عنوان به راه راست هدایت نمی شدند ، رنجیده شد و در کوهی به نام سمیرا اقامت کرده و گوشه ی عزلت گزید و با پروردگار شروع به راز و نیاز کرد .
بعد از آن به همسر خود ( گوریا بتی ) که مادر تمام جنیان است از خلقت موجودی از خاک و طین به نام آدم را خبر داد که در دوره ی (کال جک)  که دور دوّم از ادوار چهارگانه است ، اتفاق خواهد افتاد .
و همینطور از خلقت آخرین پیامبر و دوازده  بزرگوار از نسل او که آنها از نسل آدم  و افضل بر تمامی مخلوقات خداوند هستند ، خبر داد .
در مذهب برهمنان کتاب مهادیو از کتابهای آسمانی است و آنها مهادیو را پیامبر می دانند .
خوانندگان ملاحظه می فرمایند که به چه صراحتی خبر از آخرین پیامبر از نسل آدم و دوازده نفر از نسل او است و کتاب مهادیو آنها را بر تمامی مخلوقات ، افضلیت داده و آنها را سروران عالم می داند .
2 – دیگر کتاب بزرگ هندوها کتاب پاتنگل است .
در آن کتاب گفته شده :
 چون مدّت دور تمام شود دنیای کهنه ، نو و تازه می گردد و صاحب پادشاهی تازه ای از نسل دو پیشوای بزرگ جهان که یکی از آنها آخرین پیامبر و دومی صدیق اکبر و وصی او خواهد بود ، پیدا گردد .
نام آن پادشاه به زبان هندو ( راهنما ) است .
(توجّه داشته باشید که معنی لغت مهدی ، راهنما است )
او به حق پادشاه شود و جانشین پیامبران خواهد شد و معجزات بسیار خواهد داشت .هر که به او پناه برد و دین پدران او را قبول کند ، نزد رام ( خدای هندوها ) سرخ روی خواهد بود . دولت او بسیار طولانی خواهد شد و عمر او از عمر تمامی فرزندان آخرین پیامبر طولانی تر است .
آخر دنیا به او تمام خواهد شد . او از ساحل دریای محیط و جزایر سراندیب و قبر بابا و جبال قمر و شمال هیکل زهره تا سیف البحر و اقیانوس را مسخر خود خواهد کرد و بتخانه ی سومنات را خراب کند .
جگرنات (نام بت اعظم که او را مظهر آفریننده ی کلّ می دانند ) به فرمان او به سخن آید و به خاک افتد . پس او را بشکند و به دریای بزرگ اندازد و هر بتی را در هر کجا بشکند .
همانطور که ملاحظه فرمودید تمام نشانی هایی که در این قسمت است فقط بر حضرت حجه ابن الحسن ( روحی له الفدا ) مصداق پیدا می کند .
3 – دیگر کتاب آنها به نام شاکمونی است. در آن کتاب گفته شده :
پادشاهی و دولت دنیا به فرزند سید مخلوقات دو جهان ( کشن ) بزرگوارتمام خواهد شد. (کشن در زبان آنها نام پیامبر آخر است )
در دوران پادشاهی فرزند کشن ، همه در خدمتش باشند و او از سودان که زیر خط استوا است تا عرض تسعین ( نود درجه) که زیر قطب شمال است و ماورای اقلیم هفتم (به نظر اینجانب اقلیم هفتم ، آمریکا است ) را تصاحب خواهد کرد . دین خدا زنده گشته و یکسان خواهد شد و نام آن پادشاه ، ایستاده است .
( توجّه داشته باشید که لغت قائم به معنای ایستاده است ).
به اعتقاد هندوها شاکمونی پیامبر صاحب کتاب بوده و بر اهل ختا و ختن ، مبعوث شده است و محل تولد او شهر کیلوس است .
مطمئن هستم که شما عزیزان با خواندن این مطالب بهت زده و متحیّر شده اید ( مانند خود من ) . خدا را شکر می کنم که به این بنده ی حقیرعنایت کرده تا بتوانم این مطالب را به دیگر دوستان برسانم . 
چند کتاب دیگر هم هست که تمام آنها همین مضمون را دارد مانند کتاب دید و جوک و ماسک و دادیک .
ان شا الله در ماه آینده با کتاب های زرتشتیان در خدمتتان خواهم بود  .
                           سلام بر کسی که از هدایت ، تبعیت کرد
/ 62 نظر / 102 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احمدی

سلام بر شما . خوبست که بالاخره توانستم وارد وبلاگ شما شوم. ممنون از لطف و عنایتتان. خدا مارا شایسته محبت و هدایت نماید...

يک بهانه

با سلام بر استاد معظم جواهریان بدينوسيله مراتب تشكر و قدر داني خود را به حضور شما عزيز و فرهيخته علم و ادب در جلسه نقد وبلاگ يك بهانه اعلام نموده كه اين فرصت را براي شاگرد كوچكي چون من براي درس پس دادن به محضر تان فراهم نموديد از وجود سرشار از محبتتان متنعم گرديدم . با سپاس قدم بر ديدگان گذاشتيد ارادتمند جوشقاني [گل]

جواد

سلام! خدا قوت.روز معلم رو تبریک میگم. از مطالب استفاده کردیم. موفق باشی. به روزم[گل]

گروه معارف

[گل] سلام من به علت گویا غفلت اسم وبلاگ شما نزدم چون قبلا در جایی دیگه فکر می کنم زدم جالا غفلتا چنین شده فکر نمی کنم عمدی بوده اصلاحش کردم

روابط عمومی

باسلام و عرض احترام خدمت شما دوست بزرگوار در ادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها ، اين هفته با نقد وبلاگ ((اشکستان )) (( http://ashkestan.blogfa.com)) در خدمت شما دوست گرامي هستيم . لذا بدينوسيله از جنابعالي جهت شرکت در اين جلسه دعوت بعمل مي آيد. پيشاپيش ازحضور گرم و صميمي شما تشكر و قدر داني مي شود . وعده ديدار ما : يکشنبه 22 / 2 / 1387... ساعت 17 الی 19 نشانی: خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي ( يوسف آباد ) - خيابان ۲۱ - بوستان شفق - فرهنگسراي دانشجو - سراي کتاب با تشکر [گل]

یارعلی

[شیطان] بنام خدا آقا مجتبی جطوری مثل پلو تو دوری [گل]

فریدون ضرغا می

سلام دوست محقق وعزیز از نوشته ارزنده شما مجددا بهره بردم[دست][گل][گل][گل] باشعر شیر وبوسه مقدمت را گرامی میدارم[گل][خداحافظ]

رویای نیمه تمام --- رویـــا

مي‌داني روزهاست دل بهانه‌ي تو مي‌كند و آرزوي ديدنت دگر سرمشق تمام نوشته‌هايم شده است.مي‌داني؟! فقط بگو يكبار....باشه مي‌‌آيم....مي‌آيم به سراغت.... منتظرم به پاس نگاه پرمهرتان [گل]

غریب آشنا

سلام... خوشبخت شدم از آشنایی با شما. ولی فکر می کنم شما در جلسه نقد و بررسی منو با اون یکی غریب آشنا اشتباه گرفتید . ایشان از پرشین بلاگ هستند و آقا. مطلبتون پر محتوی و زیباست. با آرزوی توفیقات روز افزون. [گل]