مهدویت و ادیان

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و استادان ارجمند
چند ماه وبلاگ تعطیل بود و یا به عبارت دقیق تر مطالب در مورد مسیحیت تمام گشته و تمامی سخنها را گفته بودم .
هر چند مشغله ی کاری من زیاد است امّا باز هم به پیشنهاد بهترین دوستم دوباره روح زندگی را به این صفحات می دمم و با مطلب جدید ( مهدویت و ادیان ) اذهان دوستان را سوی تکاپو و کنکاش و تفکـّر به سوی حقیقت و راستی ، راهنمایی می کنم .
می دانم که پای نهادن در چنین موضوعی بســــیار سخت و پر درد سر است و با کوچک ترین کم کاری علاوه بر این که آماج تیرهای انتقاد قرار خواهم گرفت ، شاید در وظیفه ی دینی خود نیز اهمال کنم .
در هر حال به حول و قوّه الهی و با تأییدات حضرت صاحب الزّمان قدم در این راه می گذارم .
امید است این تحفه ی ناچیز مورد قبول حضرتش و پدران گرامی و مادر ستم چشیده اش قرار گیرد.
اعتقاد به منجی در تمام ادیان
درتمامی ادیان اعتقاد به منجی و نجات بخشی که با حضور او تمام بدی ها و نا عدالتی ها نابود می گردد، وجود دارد .
درحقیقت با آمدن او روح محبّت و عشق آنچنان سراسر دنیا را فرا می گیرد که حتـّی حیوانات وحشی نیز دست از کشتن هم بر می دارند و در کمال آرامش در کنار هم به زندگی ادامه می دهند .
زمین تمامی ثروت و دارایی خود را عیان می کند و آنچنان امنیتی برقرار می شود که حتـّی زنی از شهری به شهری دور به تنهایی سفر خواهد کرد و هیچکس متعرضش نمی شود .
به عبارت صحیح تر آن مدینه ی فاضله که تمام فیلسوفان و دانشمندان از آن سخن گفته اند ، به وجود خواهد آمد و دیگر نه فقری خواهد ماند و نه دردی و نه ظلمی .
آن منجی کیست ؟؟
ادیان - بنا به محتوای کتابشان و سخنان عالمانشان - او را مردی دانسته اند که در آخر الزّمان به این دنیا خواهد آمدو بعد از رفتن او قیامت بنا خواهد شد و همگی به سوی پروردگار بزرگ خواهیم رفت تا بنا به اعمالمان در سعادت یا شقاوت ابدی به سر بریم .
هیچ کدام از ادیان در این سخنان تردیدی ندارند و آمدن او مورد ثبوت آنها است .
امّا درهویت او اختلاف دارند. هر کدام از ادیان او را از آن ِ خود می داند و در رابطه با این موضوع به خود می بالد .
بجز ادیان صاحب کتاب ( اسلام ، مسیحیت ، یهودیت ، زرتشتی، صابئین ) ادیان دیگر مانند هندوییسم ، بوداییسم ومیتراییسم و مکاتب دینی غیر الهی * نیز به وجود او معتقد و همان اعتقادات را نسبت به او دارند .
همه ی ادیان او را کسی می دانند که دارای کمال معارف روحی و جسمی خواهد بود . از نظر ظاهری بسیاردلربا و از نظر باطنی لبالب از تمامی صفات پسندیده است .
بعضی از مکاتب او را ( نعوذ بالله ) خود خدا می دانند که در آخر الزمان هبوط کرده و به زمین می آید .
در نظر آنها خداوند به صورت های مختلف ( انسان یا فرشته یا موجودی بالا تر از آنها که برای ما مفهوم نیست ) به این جهان خواهد آمد تا بتواند صلح و امنیت و توانگری را برای ما به ارمغان آورد و شیطان را شکست خواهد داد و برای ابد بدی و شر را از بین خواهد برد .
درست یا صحیح نبودن این نظرات فعلا برای ما مطرح نیست و من می خواستم اعتقاد داشتن به یک منجی را در تمام مکاتب برای شما روشن کنم .
با این پیشگفتار انشاالله در سال جدید و پست جدید در خدمت تمام شما عزیزان خواهم بود .
امید که این عید سعید باستانی برای تمامی شما مبارک ومیمون باشد و در ظلّ توجهات خالق یکتا به آرزوهای خود نایل گردید .
                                                    
                                                     
 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
* به نظر اینجانب مکتب دینی غیر الهی وجود ندارد و در تمامی آنها شمّه ای از خداوند یکتا وجود دارد ولی این خود آنها ( توسط وسوسه های شیطان) بودند که آن را تحریف کرده و از حقیقت فاصله اش دادند .
اینجانب در قبل ( محبّت اینجاست ، قسمت نظر یک بودایی) گفته بودم که شاگردان بودا می خواستند به او جنبه ی الوهیت بدهند امّا بودا آنها را از شرک و گمراهی به سوی پرستیدن خداوند یگانه و یزدان تشویق می کرد.تاریخ تمدّن ج 2 ص 635
حتـّی شیطان پرست ها نیز - بنا به فطرت پرستش - می دانند که باید خالق را پرستش نمود امّا دچار گمراهی شده و از راه راست لغزیده اند.
   
                                       «سلام بر کسی که از هدایت ، تبعیت کرد»
  
/ 26 نظر / 94 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید محمد علی

"فلسطین" اولین جمله ای که در ذهن شما بعد از شنیدن این نام تدایی می شود ؟

محب مهدی

[گل]بنام تو اي آرام جان[گل] با عرض سلام و تبريك سال نو خدمت شما برادر گرامي .ازحضور شما در وبلاگ و اظهار لطفتون ممنونم. بسيار عالي هست كه كار رو دوباره آغاز كرديد. قلمتون سبز . ان شاء الله خود اقا نظر دارند و شما را در تحقق اهداف مقدستون ياري مي كنند التماس دعا

همسفر مهتاب

[گل]بنام تو اي قرار هستي[گل] سلام و عرض ادب و احترام وبلاگ شما رو ديدم و خدا رو شاكرم كه هنوز جوانان اين مرز و بوم دلشون براي مولا مي طپه و در جهت شناخت امام زمانشون و نشر و گسترش فرهنگ انتظار تلاش ميكنند براي شما آرزوي موفقييت و سربلندي دارم. يا علي التماس دعا

رهگذر همیشگی

سلام به شما ممنونم از لطف و محبتت و تبریک بخاطر وبلاگ پر محتوا تون امید که بیشتر از اینها سراغ بگیرید از ما توفیق رفیق راهت

عاطفه

سلام دوست گرامی بعد از مدتی اومدم سری بزنم...مثل اینکه مدتی هست اپ نکردین...منتظر پست جدیدتون هستم. مطلب بسیار خوبی رو شروع کردین...هر چند این روزها همه با تمسک به عنوان انتظار از زیر باره مسئولیت شانه خالی میکنند.

امید

سلام همسایه عیدات مبارک اگر دیر گفته ام بگذار به حساب همه دیر گفتن های این دنیا 2 نوازی اینبار با این عنوان به روز شد منتظر هستم[گل]

بهرام

به نام سلام . [گل][گل][گل][گل][گل] سلامی به تازگی بهار امسال و به شادی کبوترهای مست بهاری . امیدوارم سال نکویی را در پیش داشته باشید .

ساسان

سلام بر شما ممنون که سر زدی دوست قبلی شما (محمود) رفت و این را به من سپرد و برای این نتوانستم سر بزنم که آدرس نداشتم از دوستی شما خوشبختم[گل]

نی لا

سلام بزرگوار. کلامتان مملو از نور شناخت و حقیقت است. شما را به یاران آسمانی ام پیوند زدم. منتظر نظرات شما هستم. [گل]

روابط عمومي

باسلام و عرض احترام خدمت شما دوست بزرگوار در ادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها ، این هفته به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ معلم با نقد وبلاگ ((یک بهانه )) (( http://yekbahaneh.blogfa.com)) نوشته های سعید جوشقانی در خدمت شما دوست گرامی هستیم . لذا بدینوسیله از جنابعالی جهت شرکت در این جلسه دعوت بعمل می آید. پیشاپیش ازحضور گرم و صمیمی شما تشکر و قدر دانی می شود . وعده دیدار ما : یکشنبه 15 / 2 / 1387... ساعت 17 الی 19 نشانی: خیابان سید جمال الدین اسد آبادی ( یوسف آباد ) - خیابان ۲۱ - پارک شفق - فرهنگسرای دانشجو - سرای کتاب با تشکر [گل][گل][گل]